A B C E F G H I J K L Ł M N P R S T W Z Ż
Paweł Buszman

Paweł Buszman

Firma: American Heart of Poland SA

Stanowisko: prezes zarządu

Profesor doktor habilitowany nauk medycznych Paweł Buszman, kardiolog, konsultant medyczny w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, profesor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pierwsze kroki zawodowe stawiał w ośrodku kierowanym przez prof. Zbigniewa Religę i prof. Stanisława Pasyka w Zabrzu.

Współzałożyciel i prezes American Heart of Poland S.A. - ogólnopolskiej sieci klinik kompleksowo leczących schorzenia sercowo-naczyniowe, którą tworzy ponad 30 placówek ratujących zdrowie i życie ponad 55 tysięcy pacjentów rocznie oraz Uzdrowisko Ustroń. Czyni ją to największą  europejską siecią w tak kompleksowy sposób leczącą schorzenia sercowo-naczyniowe począwszy od prewencji i profilaktyki, poprzez terapię w ramach nowoczesnych procedur interwencyjnych zakresu kardiologii inwazyjnej, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, aż po rehabilitację pozwalającą na szybki powrót do pełnej sprawności i życia społecznego.

Profesor Buszman jest współtwórcą pierwszego programu interwencyjnego leczenia zawału serca w Polsce, opracował i wdrożył metody przezskórnej rewaskularyzacji u chorych z pozawałowym uszkodzeniami mięśnia sercowego, stentowania tętnic szyjnych oraz metod miejscowego podawania leku do ściany tętnicy. Wdrożył także modele doświadczalne do oceny uszkodzenia poreperfuzyjnego mięśnia sercowego oraz restenozy tętnic wieńcowych w pracowni doświadczalnej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Kostkowicach.

Profesor Paweł Buszman jest absolwent programu TRIUM Global EMBA. Za swoją misję uważa zapewnianie Polakom pełnej opieki kardiologicznej i zmniejszenie umieralności z powodu chorób sercowo-naczyniowych.

Bierze udział w sesjach:

 • Smog – wspólny problem

  ZOBACZ WIĘCEJ PRELEGENCI
   

  Smog – wspólny problem

  • Jakość powietrza w Polsce na tle Unii Europejskiej. Skala problemu, świadomość skutków
  • Jak poradzono sobie ze smogiem w Europie zachodniej. Wykorzystanie doświadczeń z frontu kompleksowej walki ze smogiem
  • Przemysł i energetyka, administracja lokalna i centralna, mieszkańcy i NGO-sy – potrzebna współpraca na rzecz czystszego powietrza
  • Regulacje i normy wspierające walkę ze smogiem. Polski program “Stop smog”

  Smog – wspólny problem

POWRÓT