Mirosław Proppé, prezes WWF Polska, w rozmowie z portalem WNP.PL wskazuje między innymi na to, jak w przyszłości może się kształtować nasz miks energetyczny. Rozmawiamy między innymi o węglu (którego zasoby skończą się za 20 lat) w gospodarce i elektroenergetyce, o atomie czy też o odnawialnych źródłach energii. A także o projekcie polityki energetycznej Polski do roku 2040, jaki niedawno zaprezentowano.

Mirosław Proppé o węglu, atomie, OZE, szansach i zagrożeniach w energetyce

Czy i w jakim tempie należy odchodzić od węgla? Czy tempo zmian będzie zależało również od zmian technologicznych, chociażby w zakresie magazynowania energii? Co zdaniem Mirosława Proppé zasługuje na pochwały, a co na ocenę negatywną, jeżeli chodzi o projekt polityki energetycznej państwa do roku 2040?

Jak zapatruje się on na postulat budowy elektrowni jądrowej? Czy należy jego zdaniem również szukać innych źródeł energii, w tym rozwijać alternatywne źródła, takie jak farmy wiatrowe na Bałtyku?

Przekonaj się, co o tym wszystkim sądzi Mirosław Proppé, prezes WWF Polska.Czytaj również: Trzeba dziś odważnie wchodzić w nowoczesne technologie węglowe

oraz Solidarność podpisała deklarację o współpracy z Heartland Institute